Elektronisko iepirkumu sistēma
Publiskā sektora direktīvas 52. apsvērumā noteikts, ka elektroniskajiem informācijas un saziņas līdzekļiem vajadzētu kļūt par standarta līdzekļiem saziņai un informācijas apmaiņai iepirkuma procedūrās, jo tie ievērojami palielina ekonomikas dalībnieku iespējas piedalīties iepirkuma procedūrās visā iekšējā tirgū, būtiski vienkāršojot līgumu publicēšanu un palielinot iepirkuma procesu efektivitāti un pārredzamību.
Elektroniskie līdzekļi ir tādi līdzekļi, kas piemēroti elektronisko sakaru tīklā saņemto vai nosūtīto datu apstrādei un uzglabāšanai, kā arī datu pārraidei (PIL 1. panta 7. punkts). Izmantojot elektroniskos līdzekļus, iepirkumu procedūras var noritēt ērtāk un efektīvāk, tādējādi atvieglojot procedūras norisi visām iesaistītajām pusēm.
Attiecīgi no 2019. gada pasūtītāji, kuri veic iepirkumu PIL noteiktajā kārtībā, iepriekš noteikto pircēja profilā ievietojamo informāciju ievietos EIS, kurā saskaņā ar PIL 36. panta pirmo daļu pasūtītājam būs jānodrošina brīva un tieša elektroniska piekļuve iepirkuma procedūras dokumentiem un visiem papildus nepieciešamajiem dokumentiem.
Ņemot vērā iepriekš minēto, EIS jau šobrīd un vēl jo vairāk turpmāk vajadzētu nodrošināt efektīvāku un pārredzamāku publisko iepirkumu procedūru norisi, tādējādi arī sekmējot konkurenci piegādātāju starpā un izdevīgāku iepirkumu pasūtītājam.