Digitālie klucīši tautai
Tehnoloģisko risinājumu civilizācija prasīs augstu komunikācijas prasmju līmeni
Ja vien mums pietiks prāta to izvēlēties, tad šis būs ieklausīšanās gadsimts, uzskata ASV Nacionālās aeronautikas un kosmosa administrācijas (NASA) domnīcas, biznesa inkubatora un mācību iestādes Singularity University (SU) profesore Ketrīna Maironika (Kathryn Myronuk). Rīgā viņa šodien viesojas Digital Freedom Festival ietvaros.
Vai ir kāds lielākais, nozīmīgākais izaicinājums, ar ko jūs un arī SU nodarbojas?
Es kā brīvprātīgā strādāju klimata zinātnē, jo man tas šķiet nozīmīgi, un SU ir deviņu nedēļu gara vasaras programma – globālo risinājumu programma. Šovasar tā bija veltīta tieši klimata zinātnei, un mēs programmas dalībniekus lūdzām attīstīt tieši šīs jomas risinājumus. Mēs nenospraužam stingras robežas, tomēr tas bija vēlamais fokuss.
Mans personiskais pienesums tajā var būt saistībā ar manu tehnoloģes darbu pēdējos desmit gadus, sadarbojoties ar akadēmiķiem, pētniekiem un politikas veidotājiem. Tāpēc es zinu, ka daudzos gadījumos tas, kā tiek pasniegta tehnoloģiju jaunuzņēmumu vide un domāšana, viņiem nešķiet saistoši. Es uzskatu, ka īpaši pētniecības zinātnieku gadījumā ir nepieciešama daudz lielāka sadarbība ar tehnologiem un uzņēmējiem, jo viņiem vienam otra instrumentārijs un domāšana ir pasveša.