Ko darīt organizācijas vadītājam?
2020.gada 14.janvāris
Foto: No personīgā arhīva
Ko darīt organizācijas vadītājam, navigējot caur ikdienas situācijām, lai sasniegtu izvirzītos mērķus? Viena no lietām, kas noteikti palīdz, ir iespēja apskatīties uz situāciju it kā no malas, lai iegūtu citu skatu un perspektīvu, iespējami objektīvāku redzējumu. To nevar panākt, paliekot esošajā virpulī. Tādēļ piedāvāju apskatīties uz vadības organizāciju no citas perspektīvas, iegūstot atbildes uz šādiem jautājumiem:
- Kā nodrošināt skaidru līdera vadību, kas ietver un iesaista?
Lai organizācijas varētu būt veiksmīgas ilgtermiņā, ir jāmaina izpratne par līderību, jāspēj iesaistīt un iekļaut darbiniekus. Ilgtermiņā organizācijas spēj pastāvēt, ja cilvēki labi dara savu darbu. - Vai mums pietiks drosmes redzēt ne tikai uzņēmuma simptomus, bet arī risināt to cēloņus?
Šis ir ļoti būtisks jautājums. Vai mums pietiks drosmes paskatīties vadības līmenī uz jautājumiem, kas rada pastāvīgas problēmas, un tās risināt? - Kā izprast un mainīt sistēmiskos paternus, nevis cilvēkus, kuri tajos iesaistīti, un procesus, kas tos uztur?
Interesanti, ka organizācijai kā sistēmai ir tendence veidot paternus, tādus kā neapzinātus musturus, kas neredzami ietekmē organizācijas darbību. (Šajā reizē runāsim par dažiem bieži sastopamiem paterniem.) - Kā pārvarēt bailes runāt par būtisko organizācijās? Un kas ir tas būtiskais?
Daži piemēri par to, kā mainās organizācijas, ceļā uz labiem risinājumiem izmantojot sistēmiskās konsultācijas. - Kā atzīt un pieņemt organizācijas izcelsmi un vēsturi?
- Ko no organizācijas prasa iespējamā nākotne?
- Kas organizāciju ietekmē vairāk – plānotā vai tuvojošā nākotne?
- Kā to atpazīt, un kā izmantot nākotnes iespējas attīstībai?
Par šiem un cietiem jautājumiem diskutēsim jau 21.janvāra seminārā.
Vairāk informācijas par DBHUB rīkoto praktisko semināru iespējams atrast pie pasākuma Ko darīt organizācijas vadītājam: mainīt cilvēkus, procesus vai domāšanu?
Lai pieteiktos, klikšķiniet šeit.